Om os

Tel. 49 13 45 64

Mandag - fredag

mellem kl. 9 - 12

eller info@efys.dk

OM OS

Espergærde Fysioterapi er en nybygget klinik som er helt opdateret med det nyeste og bedste træningsudstyr. Vi har over 300 m, lyse lokaler, lukkede behandlingsrum, gymnastiksal til holdtræning og et stort styrke-træningsområde.

 

Klinikken ligger centralt på Nørremarken 3B, i den tidligere posthusbygning i Espergærde Centret. Vi har gode parkeringsforhold og har samarbejdet med God Adgang om at skabe gode handicapfaciliteter.


Vi prioriterer høj faglighed, nærvær og en god stemning højt.

 

Vi er et professionelt team bestående af fysioterapeuter,osteopat, kropsterapeuter, personlige trænere og fysioterapeut studerende. Vi samarbejder for at tilbyde dig den bedst tænkelige behandling og træning.

 

Behandlingen hos os kan være individuel eller foregå på et af vore mange hold. Første gang du kommer hos os, vil du få en grundig undersøgelse og der vil blive lagt en plan for din behandling, så vi sammen kan nå dine mål.

Klik på personbillederne

og læs mere

Willi Thal- Drexel

Fysioterapeut

willi@efys.dk

Frederik Rasmussen

Fysioterapeut

frederik@efys.dk


Tina Nordfjeld

Kropsterapeut og manuel behandler

tina@efys.dk


Sanne Hansen

Afspændingspædagog

og personlig træner

sanne@efys.dk


Mette Bagge

Sekretær og bogholder

mette@efys.dk


Janette Due Saastamoinen-Jakobsen

Klinikejer og fysioterapeut

janette@efys.dk


Sebastian Forsing

Fysioterapeut

sebastian@efys.dk


Inger K. Nielsen

Fysioterapeut

inger@efys.dk


Jesper Soelberg

Kropsterapeut og manuel behandler

info@efys.dk


Sofie Markussen

Fysioterapeut studerende

sofie@efys.dk


Lisa W. H. Alstrup

Klinikejer og fysioterapeut

lisa@efys.dk


Anne-Mette Daubjerg

Fysioterapeut

anne-mette@efys.dk



Andreas Sønderriis

Osteopat og sportsfysioterapeut

andreas@efys.dk


Emilie Keinicke Blichfeldt

Fysioterapeut studerende

emilie@efys.dk


Espergærde Fysioterapi I/S

Nørremarken 3 B

3060 Espergærde


info@efys.dk

Copyright © Espergærde Fysioterapi I/S